Napište co hledáte a stiskněte “Enter”

Sedmero

Naše značky

Sedmero

Vermut vytvořený barmany z brněnského Baru, který neexistuje a vinařem Janem Stávkem. Název odkazuje k pohádkovému úvodu „za sedmero horami a sedmero řekami“, ale především k počtu bylin obsažených v receptuře. Druhá polovina názvu pak uvádí způsob vinifikace révy vinné.
Sedmero

Magická sedmička

Sedm je ideální počet i symbol štěstí. Vermut Sedmero stojí na sedmi bylinách a sedmi pevných principech: úcta k zemi, úcta k tradici, kvalita surovin, transparentnost, konkrétní lidé, originální nápad a láska k současné gastronomii. Spojením všech těchto zásad vznikne vermut s duší, který je přinejmenším nezapomenutelný.

Proč právě vermut? Občas opomíjená, a přece zásadní součást každého koktejlového baru. Bez něj si nepřipravíte Negroni, Martini ani Manhattan. Proto se brněnští barmani z Baru, který neexistuje rozhodli vzít věci do svých rukou a ve spolupráci s vinařstvím J. Stávek vytvořit vlastní vermut. Ten z vlastních zásob poskytl víno a vinný mošt na doslazení. Vinná pálenka k fortifikaci pochází od prověřeného dodavatele a české bylinky poskytla od svých bio farmářů společnost Sonnentor.

V současnosti existují tři verze. Sedmero rosé staví na růžovém víně a jedná se o druh sladkého vermutu. Chuť je malinově ovocná a příjemně hořká díky pelyňku pravému. Sedmero suché má v základu mladý veltlín. Svou suchou chutí a šťavnatou, dlouhou, kyselohořkou dochutí jde o typický aperitivní vermut. Sedmero zralé je vermut pro slavnostní příležitosti. Tvoří jej fortifikované veltlínské, které odpočívalo deset let v dubových sudech. Chuť je vábivě sladká a hořká současně.