Napište co hledáte a stiskněte “Enter”

DLABKA Distillery

Naše značky

DLABKA Distillery

Mladou palírnu DLABKA vybudovali manželé Ondřej a Kateřina Dlabolovi. Z ovoce či bylin destilují jejich pravou esenci a uchovávají ji v láhvi, abyste si ji mohli kdykoli vychutnat. Základním produktem DLABKA Distillery jsou ovocné destiláty doplněné o giny a likéry.
DLABKA Distillery

S láskou k tradici a řemeslu

DLABKA Distillery je příběhem dvou rodin, jedné neobyčejné dřevostavby a lásky k řemeslu. V roce 2017 koupili Dlabolovi zanedbanou zemědělskou usedlost obklopenou pěti hektary ovocných sadů. S pomocí architektů z pražského studia OBJEKTOR stavbu zrenovovali a postupně proměnili v moštárnu, pěstitelskou pálenici a řemeslnou palírnu, která funguje od roku 2020.

Kromě tradiční slivovice, jablkovice nebo višňovice, vyrobených z ovoce z vlastních sadů, nechybí v nabídce palírny ani giny a likéry. Potřebné ingredience jako citrusy a koření majitelé pečlivě vybírají v zahraničí, aby maximálně vynikla esence každé použité suroviny. Filozofie DLABKA Distillery staví na třech zásadách: kvalita surovin, pěstování bez chemie a umění destilace.

Palírnu najdete ve Svijanském Újezdu nedaleko Turnova, na dohled od Českého ráje. Právě tady, pod korunami stromů a s výhledem na Trosky i Ještěd, chutnají místní destiláty vůbec nejlépe.