Napište co hledáte a stiskněte “Enter”

Kdo jsme

Kdo jsme

Vikeza Gastro

Distribuční společnost Vikeza Gastro tvoří dvojice Michal Buriánek a Viktor Šolc. Zaměřují se na nealkoholické nápoje a v jejich portfoliu najdete jen značky, kterým skálopevně věří. Vyhledávají pouze kvalitní produkty a nápoje, které jsou jiné a něčím zajímavé. Černý tonik, čirá kola, čokoládová nebo fialková limonáda. Čím zdánlivě divnější spojení, tím lepší adept do portfolia Vikeza Gastro.

Srdcovou záležitostí pak navždy bude Double Dutch, který se stal jedním z prvních dovážených produktů společnosti. Jak Vikeza Gastro, tak Double Dutch byly na trhu zhruba šest měsíců, když se daly dohromady. Česká republika se tak stala první exportní zemí mimo rodné Holandsko a Belgii, kde zakladatelky značky studovaly. 

Zároveň Vikeza Gastro otevřela téma nealkoholických destilátů na našem trhu. Značku Borrago přivezla jako první u nás, teprve později se objevily další produkty této kategorie napříč českými dovozci. Objevovat nové, dosud neprozkoumané a od běžné nabídky zcela odlišné nápoje je cílem Vikeza Gastro.

Michal Buriánek

Rád zkouší nové věci a nachází potenciál tam, kde by jej ostatní nehledali. Ačkoli dobrou whisky či ginem v žádném případě nepohrdne, smysl vidí také v kategorii nealkoholických alternativ destilátů. Ostatně, Vikeza Gastro byla první tuzemskou společností, která začala distribuovat na český trh nealkoholický destilát, konkrétně Borrago. Jeho nejoblíbenějším relaxem je sklenka dobrého nápoje v kombinaci se stejně dobrou knihou. Ve firmě zastává administrativu a zajišťuje, aby byl dostatek zboží na skladě a aby se následně včas a v pořádku dostalo ke svým novým majitelům.

Viktor Šolc

Milovník dobrého jídla a pití, především champagne, whisky a koktejlu Gin & Tonic. Rád cestuje a objevuje nové produkty. Díky této jeho vášni se několikrát podařilo rozšířit portfolio Vikeza Gastro o zajímavé novinky. Například o čirou kolu. K tomu má hlavu plnou nápadů. Ztřeštěných nápadů. Naštěstí je tu ještě Michal, který Viktorův kreativní ohňostroj dokáže řídit a třídit. Realizovatelné nápady pomůže uskutečnit a ty ostatní zůstávají zatím v rovině snění. Ale jejich čas jednou přijde…

Martina Pechová

Oba zakladatele samozřejmě obklopuje širší tým, s jehož pomocí firma funguje, jak má. Jedním z členů Vikeza Gastro rodiny je i Martina, kterou s Viktorem pojí nejen pracovní povinnosti, ale také letité přátelství. A to ne ledajaké – na základní škole byla Viktorovým dvorním dodavatelem svačin. Možná Viktora k dodavatelské činnosti, byť nápojů, inspirovala právě ona… Každopádně by byla škoda symbiózu, která tak fungovala ve školních lavicích, nevyužít i v dospělosti. Roli svačinářky vyměnila za grafičku a v současnosti převádí Viktorovy a Michalovy zdánlivě nerealizovatelné představy na „papír“. K tomu je navíc přibarví a zvětší. A ještě zvětší!

Honza Ledinský

Jeden je kreativní, druhý precizní a ten třetí to bude muset odmakat… Občas se stane, že některý Viktorův nápad zaujme i Michala. Ale pak jej někdo musí zrealizovat a dotáhnout do úspěšného konce. Tím někým je Honza, stálý člen týmu Vikeza. Pokud zrovna nepracuje, najdete ho na hřišti – českém i zahraničním – s frisbee v ruce. Jako sportovec dokáže ocenit kvalitní nealkoholické nápoje, nepohrdne ale ani sklenkou bublin nebo dobrým koktejlem. Honza má na starosti e-shop a jeho bezchybné fungování. A když se vypravíme s akcí za vámi, postará se, abyste se cítili jako ve svém oblíbeném baru.

Jan Jiřiček

Každá distribuční společnost potřebuje i své obchodní zástupce. Honza ve Vikeza Gastro funguje jako nejspolehlivější spojka mezi firmou a gastronomickými provozy. Je tím, kdo udržuje majitele i zaměstnance podniků v obraze o naší nabídce, přichází s ochutnávkami nových produktů a zajistí, aby se následně dostaly včas a v pořádku za barový pult. Až vám příště během směny začnou docházet toniky Double Dutch, budete už vědět, komu zavolat. Že jde o týmového hráče, dosvědčuje i jeho vášeň pro basketbal. Miluje pálivé jídlo, suchý Ryzlink a ovocné pálenky.

Vikeza Gastro je založená na pevném přátelském vztahu, proto jsou pro Viktora a Michala dobré vztahy důležité i směrem k obchodním partnerům a spolupracovníkům. Co se řekne, to platí. Společnost Vikeza Gastro definuje lidský přístup a spolehlivost.